info@lksb.lt +370 600 80578

Valstybės kūrimas: laisvė ir atsakomybė2

Balandžio 4 d. Šiaulių universiteto studentų krikščionių klube svečiavosi Lietuvos Prezidento patarėjas Vyriausybėje ir Seime Vytautas Umbrasas. Patarėjas dalinosi mintimis apie valstybės kūrimą: laisvę ir atsakomybę. Diskutavome apie mūsų visuomenę, valstybę ir mūsų kaip piliečių vaidmenį joje.
V.Umbraso manymu, individai kuria valstybę, o ne valstybė individus. Be žmogaus viskas žlunga. Gyvenimas tokiomis svajonėmis kaip globalizacija, interneto galimybės negali pakeisti tos tiesos apie žmogų. Kas kart reikia vis iš naujo atsisakyti struktūrinio – marksistinio mąstymo ir grįžti prie aukščiausios vertybės – žmogaus.
V.Umbrasas paminėjo pagrindinius Jėzaus principus, kurie padeda įtakoti pasaulį. Vienas iš esminių Jėzaus akcentų skirtas santykiams. Nors domimės ir nagrinėjame pasaulio išminčių mintis, tik per Jėzų išties pažįstame Dievą. O ką reiškia pažinti Dievą per Jėzų? Tai didžiojo įsakymo vykdymas – mylėti Viešpatį Dievą ir savo artimą, kaip save patį. Čia susipina gailestis, meilė, rūpestis, darbas kartu...
Vytautas sako, kad jei visuomenė įsisavintų šiuos tris dalykus: Jėzaus mokinystę, bičiulystę ir tarnaujančią lyderystę, - pasaulis pasikeistu akimirksniu! Kas daroma mūsų valstybėje, kad šie santykių principai įsigyventų? Vienas iš tokių dalykų yra maldos pusryčiai. Šis pavyzdys paimtas iš JAV, kurie jau eilę metų turi šią tradiciją. Kartu susitikę prie maldos stalo žmonės pradeda mąstyti apie aukštesnius dalykus, kurie vėliau padeda daryti tam tikru svoriu paremtus sprendimus. Kaip V.Umbrasas teigia, kad jei Vyriausybė daro klaidas, tai ir visai visuomenei tai atsirūgsta! Jei vadovauja išmintingai, tai ir visuomenė geresnė tampa. Maldos pusryčiuose žmonės raginami ne tik deklaruoti vertybių svarbą, bet gyventi tomis vertybėmis. Niekas žmonių taip nepaveikia, kaip gyvas pavyzdys. Ir vadovavimasis Jėzaus principais palengvina bendravimą, sprendimų darymą bei padaro visiškai kitokią gyvenimo kokybę.
Daugiau apie maldo pusryčius galite skaityti čia: http://www.bernardinai.lt