info@lksb.lt +370 600 80578

Ką radome gilumoje? LKSB vasaros stovyklai praėjus

"Spider boat", "jaučiuos kaip Narnijoj", "sauna", "wet trees", "irkluojam, irkluojam!", "u-la-la", "saulė ateis!" – tai tik keletas ką tik praėjusios tarptautinės LKSB vasaros stovyklos frazių. Galėčiau ją palyginti su žaibiškai praūžusia nakties audra – rodos, krante išskalauti liko tik pavieniai žodžiai... Bet nejaugi tik tiek?.. Juk stovyklos pavadinimas buvo "Irkis į gilumą!" – vadinasi, irtasi, panerta, atsigerta, pasisemta... Ir kitam duota. Bandau atsiminti ir pasidalinti.

Žygis prasidėjo birželio 26 d. Senojoje Varėnoje. Kas traukiniais, kas autobusais atkeliavę, susitinkame Merkio pakrantėje – iš viso 21 žygeivis. Šiemet stovykla įdomi tuo, kad netenkame stabilaus pagrindo po kojomis ir komforto – irsimės plaustais, gyvensime palapinėse. Susiskirstę į tris komandas, pradedame kol kas nežinomų nuotykių kupiną kelionę. Pradžia kaip pradžia: lyja, vėsoka, šlampa prakąsti sumuštiniai... Bandom susivokti, kokiame laike ir erdvėje esam (kažkam tai iškart asocijuojasi su Narnija), ką reikia daryti su pailgais daiktais rankose (suprask, irklais) ir apskritai – kaip susigyventi kiekvieno plausto septynetui. Iš tiesų pirmoji diena buvo bene sunkiausia dėl nuolat pilančio lietaus. Keletas valandų plauste praėjo bandant prisijaukinti gamtos stichijas, susipažįstant, žaidžiant, kuriant komandų pavadinimus ir šūkius. Kelionės pabaigoje pasklinda gandai – stovyklavietėje laukia pirtis! Tai suteikia šiek tiek naujų jėgų ir galiausiai išsipildo – apsistojame Perlojoje, kur laukia soti vakarienė ir šilta pirtelė ant kranto. Vakare oficialiai atidarome stovyklą iškilmingai užtraukdami himną "Hey, students, let's go deep!", prisistatome komandomis. Iš jų pavadinimų galima spręsti apie pirmosios dienos įspūdžius: kas susidūrė su vorais (komanda "Spiderboat"), kas draugavo su šlapiais medžiais ("Wet trees"), o kas optimistiškai laukė saulės ("Saulė ateis"). Tolimesnę programą diktuoja lietus ir nuovargis...

Birželio 27 d. pakylame jau šviesesnėmis nuotaikomis – kai kam naktį net spėjo išdžiūti batai, o stebukle! Štai kokių sąlygų prireikia, kad imtum vertinti tarsi savaime suprantamus dalykus... Rytą pradedame giesmėmis bei rytiniu pamąstymu iš Biblijos, kuriuo dalinasi britas Mike. Jis pažada, kad šioje kelionėje susitiksime su daugybe įdomių žmonių, ir darosi labai labai smalsu! Keletą valandų vėl iriamės plaustais. Diena nebe tokia lietinga, retkarčiais netgi išlenda saulutė, o ir apskritai jaučiamės labiau susibendravę, pripratę prie netikėtų upės vingių ir staigaus lietaus – visi be žodžių ant galvų užsitraukiame plėvelę... Pietums trumpam sustojame krante, kur taip pat turime Biblijos studiją. Čia ir susitinkame su pirmąja nepažįstama – ištroškusia samariete, moterimi, kuriai Jėzus vietoj paprasto vandens suteikia gyvojo ir trykštančio į amžinąjį gyvenimą (Jn 4,1–30). Pasirodo, šioje stovykloje išties iriamės ne tik paviršiumi, bet esame kviečiami pažvelgti ir į savo gelmes – o kokio vandens trokšta MANO siela?.. Kas man suteikia pasitenkinimą gyvenime? Apmąstę Biblijos istoriją, plaukiame tolyn ir netrunkame pasiekti Puvočius. Vėl statome palapines, įsikuriame, vakarieniaujame... Na, o tada laukia kultūrinis vakaras "UK-LT UNITED", kuriame kaleidoskopiškai nardome po Lietuvos istoriją – nuo vaidilučių iki Baltijos kelio, iš šalies pamatome eilinę tipinio lietuvio dieną, žaidžiame tradicinius britų žaidimus. O susisukus į šiltą miegmaišį palapinėje ir užsimerkus vis dar atrodo, kad plauki, plauki...

Birželio 28 d. pabundame lepinami saulės ir visą dieną praleidžiame stovyklavietėje. Galime šiek tiek pailsėti, paskanauti žemuogių, paieškoti grybų ar žolelių. Rytą pradedame nuo rytinio pamąstymo ir giesmių, o taip pat nieko nelaukę imame ruoštis vakaro programai – šlifuojame atrastus ir neatrastus talentus. Po pietų grupelėse vėl studijuojame Bibliją – šįkart susitinkame su vaikais – mažutėliais, kuriuos žmonės neša prie Jėzaus, ir turtingu jaunuoliu, atėjusiu pas jį (Mk 10,13–22). Sekdami jaunuolio pavyzdžiu, taip pat klausiame "O ką man daryti, kad patekčiau į Dangaus karalystę?". Popietėje britų komanda suteikia išskirtinę galimybę sudalyvauti Londono Olimpinėse žaidynėse! Išbandę įvairiausias rungtis įsitikiname – dvi ankstesnės treniruočių dienos plaustuose tikrai užgrūdino! Vakare išbandomi ir mūsų juoko kauliukai – prasideda talentų ir improvizacijų vakaras! Ir ko tik čia nebuvo... Talentai – patys įvairiausi: kas iš žolynų papuošė pavėsinę, kas vaidino "topinius" stovyklos vaizdelius, kas dainavo ar netgi pradžiugino akis nuostabiu fejerverkų reginiu... O kaip nepaminėsi nuostabiosios virtuvės komandos – juk tikras talentas – ne, greičiau stebuklas – pagaminti skaniai ir daug! Improvizacijų dalyje taip pat nestigo nei juoko, nei išradingumo – vaidino tie, kurie nemėgsta vaidinti, dainavo tie, kurie manė neturį balso... O ir laužas degė jau kur kas ilgiau.

Birželio 29-oji buvo paskutinė stovyklos diena, matyt, todėl ir laikas sakytumui susitraukė. Valandėlę praleidžiame paskutinėje Biblijos studijoje, kurioje susitinkame bene daugiausiai naujų žmonių per visas stovyklos dienas: čia ir kareiviai, ir aukštieji kunigai bei Rašto aiškintojai, ir praeiviai... Skaitome Jėzaus nukryžiavimo istoriją tyrinėdami, kaip visi šie žmonės reaguoja į tai, kas vyksta su Jėzumi (Mk 15,16–39). Galiausiai klausiame patys savęs: "O koks mano atsakas į Jėzaus mirtį?". Galiu kaip daugybė stebėjusių keikti, plūsti ar likti abejingas, bet galiu kartu su šimtininku ištarti: "Tikrai šitas buvo Dievo Sūnus" – ir uždanga, skirianti mane ir Dievą, plyštų... Su šiomis mintimis paskutines valandas iriamės iki Merkinės, kur papietaujame, nusifotografuojame su komandomis prie plaustų, apsikeičiame kontaktais ir galiausiai atsisveikiname – rodos, po tiek išbandymų dabar galima eiti jau ir į karą!

O toliau plaukiame kiekvienas savo "plaustu". Viliuosi, kad kiekvieno stovyklos dalyvio rankose yra tvirti tikėjimo irklai – naujai atrasti arba seni, bet sustiprėję; o svarbiausia – kad plauste būtų Jėzus, nuraminantis bet kokią audrą. Tad irkimės į gilumą su Juo!


Akvilė Širvaitytė


Kelionė prasideda! Išsilaipiname Varėnoje
{img:797}

"Spider boat" team
{img:794}

"Wet trees" team
{img:795}

"Saulė ateis!" team
{img:796}

{img:801}

Lyk lietuti, lyk greičiau, aš tavęs nebebijau Mirkt
{img:806}

Džiovinamės
{img:798}

Pirmas vakaras. Po pirties
{img:799}

Palapinių miestelis
{img:800}

Giesmės
{img:802}

Rytiniai pamąstymai iš Biblijos su Mike
{img:803}

Kultūrinio vakaro perlai
{img:804}
{img:805}
{img:808}

Nuostabiosios virėjos. Rytinė kava
{img:811}

Žaidimai
{img:809}
{img:810}
{img:812}

Visi kartu!
{img:813}