info@lksb.lt +370 600 80578

Pokalbis „prie kavos“ su Egle

 

Kviečiame vėl pasidaryti kavos ar arbatos puodelį ir prisėsti pokalbiui. Šįkart su Egle.

Susipažinkime. Eglė Griciūtė. LKSB narė nuo 2017. Švietimo Akademijos (VDU Vilniuje) 4 kurso Biologijos studijų programos studentė. Augusi Šiauliuose, dabar dienas leidžia netoli pajūrio – Palangoje. Šiam pokalbiui Eglė rinktųsi kapučiną.

 

Egle, šį pavasarį baigi Biologijos bakalauro studijas. Bent jau toks planas yra. Ar nekilo nerimo dėl studijų paskelbus karantiną?

Be abejo, paskelbus karantiną, šioks toks nerimas buvo. Šiek tiek baiminausi ir aš, ir mano kursiokai, nes nežinojome kokiu būdu vyks paskaitos ir egzaminai. Daug bendravome su kursiokais grupėje ir dalinomės informacija. Kadangi visi buvome grįžę į namus, buvo šioks toks pasimetimas, nes pradžioje niekas nieko nežinojo ir daug spėliojome. Mums labai pasisekė, nes paskaitų buvo likusios tik dvi savaitės, todėl daug nepraradome. Dėstytojai atsiuntė užduotis ir jas atlikę siuntėme jas įvertinti. Atėjus sesijos laikui, egzaminai vyko nuotoliniu būdu ir apie visą egzaminų struktūrą buvo pranešta iš anksto, todėl viskas įvyko sklandžiai.  Džiaugiuosi, kad kursiokai ir dėstytojai buvo nusiteikę palankiai ir dalijosi visa reikiama informacija.

O kaip pasikeitė veikla LKSB Vilniuje?

Mūsų LKSB veikla Vilniuje taip pat buvo sutrikdyta karantino. Tačiau labai džiaugiuosi, kad pavyko surengti renginius su dr. Peter ir Janet Payne. Jie keliavo po Europą ir atvyko savaitei į Lietuvą. Pas mus jie vedė trijų vakarų paskaitas apie aktualias kiekvienam studentui temas, susijusias su šio pasaulio problemomis ir tikėjimu (daugiau apie "Netikėtų studentų dienų" renginius skaitykite ČIA). Po šių renginių kvietėme dalyvius prisijungti prie Biblijos studijų susitikimų. Tačiau kaip tik tuo metu buvo paskelbtas karantinas ir negalėdami bendrauti gyvai akis į akį, nusprendėme Biblijos studiją daryti interneto pagalba, naudojantis zoom programa. Rinkomės tuo pačiu laiku, kiekvieną savaitę ir sulaukdavome naujų žmonių, kurie prisijungdavo diskusijai.

Ko gero dažnai išgirsti dabar klausimų – o kas toliau? Kokie tavo planai ateičiai, svajonės?

Mano pirmas ir pagrindinis noras yra parašyti bakalaurą, pabaigti studijas ir gauti biologijos diplomą. Po to planuoju apsigyventi Klaipėdoje ir ten ieškoti darbo. Norėčiau dirbti biologijos mokytoja gimnazijoje arba progimnazėje. Ši karjera mane visada traukė, nes mano mama yra mokytoja ir stebėdama jos darbą, galvodavau, kaip sektųsi man. Taip pat mokydamasi gimnazijoje turėjau puikią biologijos mokytoją, kuri labai gerai nusimanė dėstomą dalyką ir visuomet mokėjo sudominti. Tai buvo vienas didesnių įkvėpimų, pastūmėjusių mane į šią kryptį. Biologijos sritis yra labai plati ir įdomi, ją studijuodama tik dar labiau tuo įsitikinau. Manau, man neužteks viso gyvenimo sužinoti nors dalelę apie šią mokslo šaką, bet labai džiaugiuosi, kad ir pabaigusi studijas galėsiu toliau mokytis ir sužinoti dar daugiau.

Metų pradžioje Revive 2019 konferencijoje studentams iš Lietuvos delegacijos mečiau iššūkį – knyga už pažadą. Sąlygos labai paprastos: išsirenki dovanų bet kurią knygą iš konferencijos knygyno; perskaitai per pusmetį ir man papasakoji. Tu viena pirmųjų priėmei šį iššūkį! Kokia tai buvo knyga?

Manau šis dosnus pasiūlymas būtų suviliojęs bet kurį. Knygą, kurią gavau dovanų, rekomendavo nuo scenos ir mane sudomino jos aprašymas. Knygos autorė yra amerikiečių rašytoja, kuri organizuoja Biblijos studijas moterims ir yra parašiusi daug knygų. Žinomiausios iš jų: „Women of the Word“ ir „None Like Him“. Aš skaičiau jos knygą „In His Image“, kuri  kalba apie Dievo charakterį ir leidžia mums pažvelgti į savo, kaip krikščionių gyvenimus ir kaip galime Dievo bruožus atspindėti kasdienybėje. Man ši knyga labai patiko, nes joje gausu autorės pavyzdžių iš jos gyvenimo ir Biblijos eilučių, atskleidžiančių temos esmę. Knyga sudaryta iš dešimties skyrių, kurių kiekvienas kalba apie vieną iš Dievo savybių (šventas, mylintis, teisingas ir kt.). Ši knyga labai tiktų moterų ar merginų grupelei, nes kiekvienos temos gale yra klausimai skirti refleksijai, pateikiama daugiau Biblijos vietų, leidžiančių padiskutuoti ir pasidalinti. Rekomenduoju šią knygą kiekvienam krikščioniui, nes ji leis dar geriau pažinti Dievą ir susimąstyti apie savo, kaip krikščionio gyvenimą.

 

Linkime Eglei sėkmingai užbaigti studijas ir išpildyti svajonę būti mokytoja, darančią įtaką jaunesniajai kartai!

Kalbino Sigita Makčinskienė