info@lksb.lt +370 600 80578

Sąžiningos karjeros laipteliai2

Praeitą savaitę MRU klausėmės kelių verslininkų pasisakymų apie tai, ar įmanoma būti sąžiningu siekiant karjeros ir vadovaujant verslui.

Edmundas Makaravičius (OPERATUS MOBILI savininkas) tvirtai teigė, kad apie sąžiningumą versle net nereikia diskutuoti. Tai turi būti! Jei esi nesąžiningas, tada kitus laikai žemesniais. O toks verslas tikrai neturi perspektyvų.

Versle priimta kalbėti tik apie kultūrines-edukacines nuostatas: kokie verslo tikslai, procesas, siekiama sėkmė. Tačiau, pasak E.Makaravičiaus to nepakanka. Būtinos ir egzistencinės bei socialinės nuostatos! Mąstant apie tai, buvo kalbama apie du požiūrius į gyvenimą: kai centras esi tu pats ir kada tavo gyvenimo tikslai siejasi su kažkuo didingesniu. Į pinigus mes galime žvelgti kaip į priemonę daryti tai, kas mums patinka, netgi nesivadovaujant vertybėmis. O galima juos matyti kaip atsakomybę ir stiprų įsipareigojimą - kaip ir kam jie panaudojami. Verslininko požiūris turėtų būti labai platus: nuo supratimo, jog tai asmeninis reikalas, pereiti prie – kokia mano gyvenimo misija šiame kelyje.

Antrasis – TELE2 generalinio direktoriaus P. Masiulio – pasisakymas papildė pirmąjį. P. Masiulis labai gyvai dalijosi savo karjeros pavyzdžiu. Cituodamas Šventąjį Raštą: "Ko akis neregėjo, ko ausis negirdėjo, kas žmogui į mintį neatėjo, tai paruošė Dievas tiems, kurie jį myli" (1 Kor 2, 9), –jis ragino siekti daugiau, nei mums atrodo įmanoma. Anot TELE2 generalinio direktoriaus, dažnai reikia žengti rizikos žingsnį, kad, perėję daugybę nesėkmių, pasiektume sėkmę. Versle, kaip ir gyvenime, jis teigia vadovaująsis krikščioniškais principais, nes jie drąsina ir padeda pasirinkti teisingus sprendimus.

Turtas žmonėms suteikia valdžią, taigi turtingi žmonės daro įtaką visuomenei. Gera stebėti tuos, kurių pavyzdys drąsina ir įkvepia mąstyti apie didingesnius dalykus ir skatina gyventi kokybiškiau!